Jakie botki wybrać na jesień?

Jesień to przejściowa pora roku, pomiędzy pięknym i gorącym latem, a mroźną i dość kapryśną zimą. Jesienią występują dni pełne słońca, bardzo ciepłe i napawające nas optymizmem. Pojawiają się jednak również i takie, podczas których pada i nie chce nam się nawet wychodzić z domu. Dlatego obuwie, które kupujemy sobie na jesień, musi być dość uniwersalne, a najlepiej jest mieć minimum dwie pary butów, które będą w stanie spełnić nasze oczekiwania bez względu na to, jaka będzie pogoda za oknem.

Botki – czy to wygodne obuwie?

Jesienią bardzo dobrze sprawdzają nam się botki. Jeśli pojawią się cieplejsze dni możemy wybrać takie, które dość mocno przepuszczają powietrze. Dobrze jest się zastanowić chociażby nad botkami ażurowymi. Pasują one świetnie na słoneczne dni, gdy nie chcemy by nasza stopa zbytnio pociła się w obuwiu. Dobrze jest oczywiście kupując takie buty, wybrać i drugą opcję, tą zdecydowanie bardziej jesienną. A mianowicie klasyczne botki, pełne i nieco wyższe. Jakie jednak wybrać? Płaskie, na koturnie a może na słupku? Tutaj oczywiście należy kierować się przede wszystkim prywatnymi upodobaniami. Czasem nasza praca nie wymaga zbyt dużego ruchu, nie musimy nigdzie biegać, cały czas się przemieszczać. Wówczas na pewno będziemy w stanie wytrzymać w butach na obcasie, nawet na cienkiej szpilce. Jeśli jednak w pracy mamy naprawdę bardzo duży ruch i musimy być cały czas do dyspozycji, dużo lepszym rozwiązaniem będzie zakup botków płaskich. Botki na słupku, na szpilce, na koturnie oraz płaskie, wszystkie one mogą być naprawdę wygodne i rewelacyjnie się nosić. Trzeba jednak mieć na względzie również sam charakter swojej pracy i innych codziennych zajęć. Warto stawiać na wygodę, a wśród botków możemy wybierać i przebierać.

Jakie kolory botków sprawdzają się najlepiej?

Przy zakupie botków musimy myśleć także o tym, jaki kolor wybrać. Tutaj oczywiście także musimy kierować się swoim własnym gustem oraz upodobaniami. Warto jednak pomyśleć również o praktyczności danego koloru obuwia. Najbardziej popularne są botki czarne, ponieważ pasują w gruncie rzeczy do wszystkiego. Do zwykłych jeansów, do sukienki czy też do spódnicy. Poza tym na czarnym obuwiu tak szybko nie widać jakichś zadrapań i wad, które zdarza nam się niestety mieć na obuwiu. Jesienią czasem możemy o coś zahaczyć, pogoda jest coraz bardziej kapryśna i wady powstają dość szybko. Poza tym dzięki posiadaniu takiego klasycznego obuwia nie będziemy musieli rano zastanawiać się nad tym, czy pasuje nam ono do stylizacji. Czerń bowiem zawsze pasuje i to tak naprawdę do wszystkiego.